VIII Konferencja Stowarzyszenia Przystań Nadzieja


VIII Konferencja Stowarzyszenia Przystań jest wyjazdowym spotkaniem. Zapraszamy wszystkich chętnych na serię wykładów, które odbędą się w dniach 27 i 28 czerwca w miejscowości Zawóz w Bieszczadach, zaledwie 12 km od Polańczyka.

Lokalizacja domu: Zawóz 194, miejscowość Zawóz – Przystań Bieszczady

Współrzędne obiektu: GPS: 49.328951,22.429935

Temat przewodnim naszego kilkudniowego  spotkania są:

„Samobójstwa wśród młodzieży i jak im zapobiegać”

Plan konferencji:

27 czerwiec (sobota) / godz. 16.00

1. Marek Szwedowski: „Oratorium świętego Jana Bosko – tu i tam”

2. Anna Winiarek: „Depresja u dzieci i młodzieży – jak rozpoznać jej symptomy?”

Celem wykładu będzie poszerzenie umiejętności rozpoznawania symptomów depresji u dzieci i młodzieży. Depresja u dzieci i młodzieży znacząco różni się objawami niż ta występująca u dorosłych. Z tego powodu często mylona jest z zaburzeniami zachowania czy „burzą hormonalną”. Niestety nierozpoznanie kluczowych symptomów czy zbagatelizowanie ich często prowadzi do zachowań autodestrukcyjnych, a także do prób samobójczych.

3. Ewa Stypułkowska: ” Jak zapobiegać samobójstwom wśród młodzieży, co robić by do nich nie dochodziło”

4. Ks. Maciej Opaliński: ” Duchowe i psychofizyczne przyczyny samobójstw dzieci i młodzieży”

28 czerwiec (niedziela)/ godz. 14.00

1. Anna Winiarek: „Depresja i próby samobójcze u dzieci i młodzieży – przyczyny, leczenie oraz profilaktyka”

Celem wykładu będzie poszerzenie wiedzy na temat przyczyn depresji u dzieci i młodzieży, przez co łatwiej będzie otoczyć pomocą i wsparciem dzieci z grupy ryzyka. Wiedza na temat sposobów leczenia będzie niezbędna jeśli chodzi o kierowanie do specjalistów, a także poszerzona zostanie wiedza na temat tego jak można wspierać dziecko/nastolatka w tym trudnym okresie lub np. kiedy oczekuje (czasami bardzo długo) na wizytę u specjalisty. Ogromną moc terapeutyczną ma odpowiednie oddziaływanie środowiska np. rodziny, nauczycieli, przyjaciół. Mowa będzie także o profilaktyce – czyli o tym w jaki sposób można budować u dziecka odporność psychiczną – pozytywną wartość która będzie owocem na całe późniejsze życie.

2. Marek Szwedowski : Panel EVP – warsztaty -„Electronic Voice Phenomena jako pomoc terapeutyczna po stracie najbliższych”

Konferencja jest dla wszystkich. Uczestnictwo osób spoza stowarzyszenia jest odpłatne w formie darowizny na cele statutowe w kwocie 40zł za osobę za 2 dni spotkania.

Previous
Next Reportaż z VIII Konferencji Stowarzyszenia