IX konferencja już za nami


IX konferencja Stowarzyszenia Przystań Nadzieja przeszła już do historii. Nasze spotkanie odbyło się w dniu 76-tej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Wszystkich zainteresowanych tematem ” Jak przeżyć żałobę” przybyło na godz. 11.00  do Centrum Kultury Izabelin  – 34 osoby. Konferencję rozpoczął Lucjan Szwedowski grając na Fletni Pana swoje aranżacje znanych utworów.

Konferencję rozpoczął prezes – Marek Szwedowski. Omówił sprawy stowarzyszeniowe oraz wręczył listy powitalne nowym osobom stowarzyszonym.

Nasza osoba stowarzyszona – Ania Winiarek, która z zawodu jest psychologiem – rozpoczęła cykl wykładów jako pierwsza na tym spotkaniu tematem: „Depresja i próby samobójcze u dzieci i młodzieży – przyczyny, leczenie oraz profilaktyka” – wykładu nie udało się zrealizować na ostatniej konferencji w Bieszczadach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po krótkiej przerwie na kawę – Marek Szwedowski omówił temat: „Analiza poszczególnych etapów radzenia sobie z sytuacją utraty najbliższej osoby. Teoria w praktyce.”

Ostatnim wykładowcą był ksiądz Maciej Opaliński, który temat żałoby przeanalizował od strony duchowej. Temat jego wykładu: „Pomoc duchowa w żałobie”.

O godz. 14.00 zakończyliśmy naszą konferencję. Bardzo nam ten czas minął szybko. Zaprosiliśmy wszystkich chętnych, którzy chcieli porozmawiać w gronie stowarzyszonych  na spotkanie przy grillu w ogrodzie przy relaksującej muzyce Lucjana oraz w otoczeniu ludzi, którzy są otwarci na pomoc innym. Na zakończenie ok. 20.30 część osób zainteresowanych udała się z prezesem na wycieczkę na Duchną Drogę, gdzie udało się wykonać dużo ciekawych i zaskakujących ujęć. Po godz. 22.00 pożegnaliśmy się i udaliśmy się do swoich domów ale z „pakietem wrażeń” po spędzonym  dniu w gronie ludzi – dobrych i niesamowitych.

Zapraszamy już na X konferencję Stowarzyszenia Przystań Nadzieja, która odbędzie się też Izabelinie – 26 września (sobota) w Centrum Kultury Izabelin na ul. Jana Matejki 21, 05-080 Izabelin C. Wkrótce podamy szczegóły spotkania.

 

Previous
Next